четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Физички нападнат маж на автопатот Скопје- Велес

Физички нападнат маж на автопатот Скопје- Велес

Во Секторот за внатрешни работи – Велес ноќеска половина час по полноќ било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес, кај комплекс параклиси на „Св.Јован Ветерски“, две лица извршиле разбојништво над А.Б. 59-годишен од Велес.

Како што појаснуваат од СВР Велес, сторителите физички го нападнале, при што му одзеле мобилен телефон.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021