сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Хроника

Физички нападнал четири лица во Пробиштип, па е пренесен во Психијатриска болница

Физички нападнал четири лица во Пробиштип, па е пренесен во Психијатриска болница

Вчера во 12.40 часот од полициски службеници од Полициската станица Пробиштип бил лишен од слобода Г.Ѓ.(42) од Пробиштип, поради тоа што физички нападнал четири лица.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а лицето е пренесено во Психијатриска болница „Негорци“ за укажување на лекарска помош.

Коронавирус