четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 88
home Хроника

Физички ја нападнал својата мајка, па со остар предмет посегнал по полицијата- потоа следувало вистинска драма

Физички ја нападнал својата мајка, па со остар предмет посегнал по полицијата- потоа следувало вистинска драма

На 14.02.2021 во 21.10 во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ц. од Скопје, затоа што физички ја нападнал неговата мајка, а се обидел и со остар предмет да нападне полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ЕУРО 2020

Македонија