среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Физички ја нападнал колешката додека биле на работа- вработени од комплексот клиники Мајка Тереза завршија во полиција

Физички ја нападнал колешката додека биле на работа- вработени од комплексот клиники Мајка Тереза завршија во полиција

Вчера во 11:45 часот, во СВР Скопје, С.С.(51) од Скопје пријавила дека околу 4 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека била на работното место, по претходна расправија била физички нападната од нејзин колега А.Ј.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус