понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 129
home Хроника

Физички го нападнал, па му го одзел мобилниот- кривична за 33.годишен кумановчанец

Физички го нападнал, па му го одзел мобилниот- кривична за 33.годишен кумановчанец

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Д.(33) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 26.01.2021 во Куманово, пријавениот физички го нападнал Џ.З. и му одзел мобилен телефон.

ЕУРО 2020

Македонија