понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Хроника

Физичка пресметка во спортската сала во Кичево

Физичка пресметка во спортската сала во Кичево

Вчера во попладневните часово во 20.10 часот, во спортска сала во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу А.Ј.(25) од кичевското село Другово и 16-годишно момче од Кичево, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

По целосно документирање на настанот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава , додаде Димоски.

Локални избори 2021