сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Физичка пресметка во Шутка

Физичка пресметка во Шутка

На 16.10.2021 околу 16:30 часот во СВР Скопје Р.С.(21) од Скопје пријавил дека во близина на аптека на подрачјето на Шуто Оризари, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и Д.З.(50) од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок од ЗППЈРМ.

Коронавирус