недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 65
home Хроника

Физичка пресметка помеѓу тинејџери во Ѓорче Петров, осум од нив завршиле со лисици на рацете

Физичка пресметка помеѓу тинејџери во Ѓорче Петров, осум од нив завршиле со лисици на рацете

На 21.11.2020 во Полициска станица Ѓорче Петров од полициски службеници биле приведени осум малолетни лица на возраст од 14 до 17 години, постапувајќи по пријава според која во 21.30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, во близина на угостителски објект, неколку лица со тврди предмети нападнале двајца малолетници, кои биле со уште тројца другари.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус