вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Физичка пресметка меѓу двајца соселани во Кичево

Физичка пресметка меѓу двајца соселани во Кичево
илустрација

На булеварот „Ослободување“ во Кичево, синоќа околу 21:40 часот, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 36-годишниот Б.Р. врз лицето Џ.М. 49-годишен, двајцата од кичевското село Долно Строгомиште.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.