понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Хроника

Филмски грабеж во Тетово

Филмски грабеж во Тетово

Утринава нешто пред 9 часот на улицата „Илинденска“ во Тетово се случил грабеж на објект, при што биле одземени 5.000 евра. Б.М. (46) пријавил дека непознат сторител му влегол во неговата агенција за трансфер на пари, му се заканил, и му ги одзел парите, а потоа избегал во непознат правец.

СВР Тетово превзема мерки и активности за целосно расчистување на случајот и трага по сторителот на ова дело.

Коронавирус