петок, 30. септември 2022. Вести денес: 175
home Хроника

Филмска драма во Скопје: Ограбиле обложувалница, пукале, избегале со автомобил, па направиле сообраќајка

Филмска драма во Скопје: Ограбиле обложувалница, пукале, избегале со автомобил, па направиле сообраќајка

На 21.02.2021 околу 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при  излегување од објектот испукале еден куршум.

Според пријавеното, тие заминале со патничко возило „форд фиеста“, со скопски регистарски ознаки, и на ул.„Фуштанска“ удриле во патничко возило „мицубиши“, по што го оставиле нивното возило и побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус