сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 127
home Хроника

Фатени неколку мигранти од Куба на Меџитлија

Фатени неколку мигранти од Куба на Меџитлија

Вчера во 09.05 часот кај с. Кременица полициски службеници од Полициска станица Меџитлија ги лишиле од слобода Л.П.А(25), К.Д.Ј.Е(37), Л.Н.Џ.(34), А.К.Ј.(32), Т.Р.Ј.(32), Л.П.Џ.К(32) и С.П.А.(30), сите од Куба, при обид незаконски да ја преминат државната граница помеѓу Р.С.Македонија и Р. Грција.

Истите биле предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Коронавирус