сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Фатени на дело: Двајца скопјани си крадат чоколади од маркет во Маџари (ВИДЕО)

Фатени на дело: Двајца скопјани си крадат чоколади од маркет во Маџари (ВИДЕО)

Познат скопски маркет на социјалните мрежи објави видео на кое се гледа како двајца муштерии без никаков срам крадат чоколади.

-Додека се трудиме и го вложуваме својот максимум за да ве задоволиме вас, нашите верни потрошувачи, има луѓе кои сакаат да просперираат со крадење и не уназадуваат во нашите амбиции да константно се подобруваме за вас. Бидејќи нема друг начин и полицијата нема решение за ваквите луѓе, од сега ќе ги објавуваме снимките од кражбите во нашите маркети, напшаа од скопскиот маркет на својот Фејсбук профил.

Локални избори 2021