понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 108
home Хроника

Фатени мигранти на Табановце

Фатени мигранти на Табановце

На 04.10.2018 година во 16.30 часот во Транзитен центар Табановце биле донесени двајца пакистански државјани, кои не поседувале никакви документи за идентификација.

Тие биле пронајдени во Скопје на улица „Кузман Јосифовски-Питу“. Со потврда за предавање на лице мигрантите биле предадени на Министерството за труд и социјална политика.

Коронавирус