четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 148
home Хроника

Фатени дилери од Битола

Фатени дилери од Битола

На 11.01.2021 во Битола од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола бидејќи при претрес во дом и помошни простории во куќа во нивна сопственост биле пронајдени и одземени марихуана и повеќе банкноти во различни апоени.

Се преземаат мерки за понатамошна постапка.

Коронавирус