четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Фатен скопски дилер

Фатен скопски дилер

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.С.(24) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 13.03.2020, во 18.00 часот,  полициски службеници од Единицата за недозволена трговија, врз основа на судска наредба извршиле претрес во домот на пријавениот, при што биле пронајдени и одземени марихуана и  дигитална вага со присуство на траги од марихуана.

Коронавирус