петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 155
home Хроника

Фатен на дело: Приведен крадец од Тетово

Фатен на дело: Приведен крадец од Тетово

На 26.11.2021 во 23:00 часот во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Г.С. (35) од Тетово затоа што е фатен при обид за вршење на кривично дело „тешка кражба“ на објект во изградба.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус