петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Фатен крадецот кој ограби маркет во Ѓорче Петров

Фатен крадецот кој ограби маркет во Ѓорче Петров

Во СВР Скопје, вчера во 9 часот, вработена во маркет на улица „Ѓорче Петров“ пријавила дека непознат сторител извршил разбојничка кражба во маркетот.

По преземени мерки, полициски службеници од СВР Скопје го пронашле и привеле сторителот и по целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Парламентарни избори 2020