недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Фатен крадец од Скопје, познат идентитетот на уапсениот

Фатен крадец од Скопје, познат идентитетот на уапсениот

На 22.05.2020 во 12.00 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Љ.(34) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело –“тешка кражба“.

При преглед кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус