недела, 5. декември 2021. Вести денес: 66
home Хроника

Фатен крадец од Скопје, доби кривична пријава

Фатен крадец од Скопје, доби кривична пријава

На 19.10.2021, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар извршиле службен разговор со Ш.Д.(38) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“на 05.09.2021 на бул.„Гоце Делчев“.

По добиената пријава, биле преземени соодветни мерки и било утврдено дека Ш.Д. е сторител на делото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус