понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хроника

Фатен крадец на дело во Скопје

Фатен крадец на дело во Скопје

На 04.12.2021 на ул.„Македонија“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода Џ.Х.(24) од Скопје, информира МВР.

Тој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ во зграда на правно лице. Украдените предмети му биле одземени и вратени на правното лице.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус