четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 132
home Хроника

Фатен дилер од Куманово

Фатен дилер од Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ј.(35) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 24.08.2019 на улица „Народна револуција“ во Куманово, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус