четврток, 23. март 2023. Вести денес: 152
home Хроника

Фатална несреќа во Радишани: Работник паднал од височина, починал на Клиника

Фатална несреќа во Радишани: Работник паднал од височина, починал на Клиника

Вчера претпладне во СВР Скопје од комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Б.С. (63) од Богданци, кој бил ангажиран за изведување градежни работи на куќа во нас. Радишани.

Имено, според пријавеното, околу 08 часот Б.С. при изведување на работи, паднал од висина и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болница, каде околу 10,45 часот починал.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

 

loading...