вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 73
home Хроника

Ем носеле дрога, ем не го почитувале полицискиот час- приведени две лица од Тетово:

Ем носеле дрога, ем не го почитувале полицискиот час- приведени две лица од Тетово:

Вчера во 22.10 часот с.Порој, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода И.Р.(23) и А.А(29), двајцата од с.Порој, бидејќи при преглед кај А.А. била пронајдена прашкаста материја.

Исто така, двајцата пријавени не ја почитувале мерката за забрана за движење по 20.00 часот.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус