сабота, 28. март 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Електрошок и боксирач пронајдени кај малолетници во „57“

Електрошок и боксирач пронајдени кај малолетници во „57“

На 19.02.2020 во 13.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје, по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир во автобус на ЈСП бр.57, на ул.„Александар Урдаревски“, кај двајца малолетници на возраст од 16 години од Скопје пронашле електрошок и боксирач, информира МВР.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.