понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Експлозивна направа пронајдена во река во Струга

Експлозивна направа пронајдена во река во Струга

На 15.09.2021 година  во ОВР Струга пријавена е пронајдена експлозивна направа,  во водите на реката Црни Дрим во Струга.

По извршен увид, од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување, констатирано е дека се работи за бомба од Првата светска војна која, е безбедно подигната.

Локални избори 2021