среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Хроника

Експлозивна направа пронајдена во Гостивар

Експлозивна направа пронајдена во Гостивар

Ф.Б.(53) од Гостивар вчера пријавил во полиција дека во населбата Циглана забележал  експлозивна направа.

-Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар и од Дирекцијата за заштита и спасување. Експлозивната направа била подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус