четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 104
home Хроника

Експлозивна направа пронајдена на депонија во Кавадарци

Експлозивна направа пронајдена на депонија во Кавадарци

Вчера во 08.50 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на депонија „Мелци“ – Кавадарци била пронајдена експлозивна направа.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека станува збор за артилериско зрно 75мм. Од страна на одговорно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус