сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 73
home Хроника

Експлозивна направа најдена кај скопската зоолошка градина

Експлозивна направа најдена кај скопската зоолошка градина

На 01.05.2020 во 14:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека додека се вршелo ископ на земја во кругот на Зоолошката градина во Скопје, била пронајдена експлозивна направа.

Известена била Единицата за антитероризам, а од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа биле подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус