понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 134
home Хроника

Експлозија во фабрика во Македонија попладнево

Експлозија во фабрика во Македонија попладнево

Денеска околу 16.10 часот избувнала експлозија во наменската фабрика за производство на муниција „Сувенир” од Самоков, јавува МИА.

Според првичните неофицијални информации, од СВР Битола потврдуваат дека имало експлозија во фабриката и оти нема ниту повредени, ниту загинати во експлозијата.

Полицијата врши увид на местото на настанот.