петок, 23. јули 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Експлозија на плинска боца во куќа во Штип: Повредени 3 лица

Експлозија на плинска боца во куќа во Штип: Повредени 3 лица

Во СВР Штип вчера во 12.25 часот било пријавено дека околу 09.00 часот во куќа на ул.„5 Партиска конференција“ во Штип настанала експлозија на плинска боца, при што со повреди се здобиле Р.Г.(67), Д.Г.(43) и малолетник, констатирани во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус