петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Експлозија на кашикара во куќа во Куманово

Експлозија на кашикара во куќа во Куманово

Дваесет и шест годишен кумановец синоќа пријавил во полициска станица дека додека спиел слушнал детонација на терасата од првиот кат од семејната куќа.

-Притоа, било скршено прозорското стакло, а била оштетена ролетната и ѕидот. Повредени лица нема.  Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово. Од местото биле подигнати фрагменти од бомба-кашикара за вештачење, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Коронавирус