вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 43
home Хроника

Екипите веднаш на терен: Три бомби оставени во пластична кофа во Кичево

Екипите веднаш на терен: Три бомби оставени во пластична кофа во Кичево

Во 13.00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека биле најдени три бомби во кофа.

МВР информира дека 56-годишниот Љ.М. од Кичево на улицата „4-ти Јули“ во пластична кофа пронашол три рачни бомби.

Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Кичево безбедно ги подигнал за понатамошна постапка.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Коронавирус