понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Хроника

ЕДНО ЛИЦЕ ВО ШОК СОБА: Тешка сообраќајка во Штип- еве ги деталите (ФОТО)

ЕДНО ЛИЦЕ ВО ШОК СОБА: Тешка сообраќајка во Штип- еве ги деталите (ФОТО)

Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина на трговскиот центар „Елкос”.

Несреќата се случила меѓу патничко возило „венто” управувано од 71-годишен возач и мотор управуван од 19- годишното момче, негов сопатник бил и 17- годишен малолетник.

Портпаролот на Клиничка болница Штип, Марина Шуманска информира дека во болницата примени се две лица, од кои едното со повреди на главата и е во шок соба. Во тек се снимања и прегледи.

Полицијата и јавен обвинител извршија увид на местото на несреќата, а кои треба утврдат како се случила незгодата.

Коронавирус