петок, 9. декември 2022. Вести денес: 179
home Хроника

Едно лице повредено во сообраќајката на патот Градско-Прилеп

Едно лице повредено во сообраќајката на патот Градско-Прилеп

Едно лице е повредено во сообраќајката што се случи денеска на патот Градско-Прилеп и e пренесено во Општата болница во Прилеп.

Сообраќајот се одвива по една лента, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Сообраќајката се случила меѓу товарно возило и патнички автомобил, а повредениот е патник од автомобилот. По една лента на патот се вози од 11:10 часот.

Qatar 2022