петок, 3. декември 2021. Вести денес: 130
home Хроника

Едно лице повредено во сообраќајка во скопско

Едно лице повредено во сообраќајка во скопско

На 27.10.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1“ во с.Морани, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(33) и мопед, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.А.(24), двајцата од с.Морани, информира МВР.

Во несреќата, возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус