четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 56
home Хроника

Едно лице починало од повреди здобиени во сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

Едно лице починало од повреди здобиени во сообраќајна несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

Едно лице починало во тетовската болница каде било донесено со повреди здобиени во сообраќајна несреќа, информираат од СВР Тетово.

Сообраќајната несреќа се случила утрово околу 9 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар во близина на месноста „манастирски ливади“.

Од сé уште непознати причини дошло до судар на возило „голф“ со скопски регистерски ознаки што го управувал С.Р. (74) и „мерцедес“ со тетовски ознаки што го управувал Л.Р. (72) од Горно Палчиште.

Возачот на голфот со сериозни повреди бил пренесен, најнапред во гостиварската болница, а потоа во тетовската, каде околу 13 часот починал.

Извршен е увид на местото настанот и се работи на расветлување на поединостите кои довеле до несреќата.

Од СВР Тетово упатуваат апел до возачите да бидат повнимателни во утреинските часови заради појава на магла и одрони по клисурите.

Коронавирус