четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Единасeт сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Единасeт сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје се случиле 11 сообраќајки во кои едно лице се здобило со тешки, а седум лица со полесни телесни повреди.

Полицијата исклучила од сообраќај 15 нерегистрирани возила, а изречени се мерки за непрописно паркирање за 75 возила, додека „пајакот“ кренал 62 возила.

Казнети се и четворица возачи кои не давале првенство на минување на пешаци на пешачки премин, 23 за зборување на мобилен при возење, а девет за неносење сигурносен појас.

Коронавирус