вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 187
home Хроника

Еден загинат во тешка сообраќајка кај Стража во која учествувал и Зоран Милевски – кичевскиот? (ФОТО)

Еден загинат во тешка сообраќајка кај Стража во која учествувал и Зоран Милевски – кичевскиот? (ФОТО)

Едно лице загина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случила кај Стража на патот Маврово – Кичево, јавуваат сведоци на несреќата.

Во сообраќајката неофицијално учествувал и Зоран Милески-кичевскиот, осуден во случајот Рекет. Очекуваме официјална информација од МВР.

Фотографиите може да ги видите ТУКА

Локални избори 2021