понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Хроника

Еден загинат и петмина повредени во 11 сообраќајни незгоди во Скопје

Еден загинат и петмина повредени во 11 сообраќајни незгоди во Скопје

Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а четири се здобиле со полесни повреди во 11-те сообраќајни несреќи регистрирани на подрачјето на СВР Скопје.

Сообраќајната полиција исклучила од сообраќај двајца возачи, од кои двајца под дејство на алкохол.

Од сообраќај се исклучени и 41 нерегистрирано возило, 73 автомобили биле непрописно паркирани, а „пајакот“ подигнал возила 68.

Коронавирус