петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајката кај Струмица, еве ги деталите

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајката кај Струмица, еве ги деталите
струмица денес

Шеесет и три годишниот В.А. од село Пиперево загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 13:20 часот на локалниот пат за село Добрoшинци, кај местото „Шапкар“, соопштија од СВР Струмица.

Во несреќата учествувале автомобил „шкода“ управуван од сега починатиот возач и автомобил „шаран“ управуван од Е.М. од село Градашорци и негов сопатик, кои се здобиле со телесни повреди.

Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од СВР Струмица и јавен обвинител.

Коронавирус