петок, 16. април 2021. Вести денес: 60
home Хроника

Еден тешко повреден, единаесет полесно- Најнови детали за автобуската несреќа

Еден тешко повреден, единаесет полесно- Најнови детали за автобуската несреќа

Едно лице е потешко повредено, а единаесет лица се полесно повредени откако автобус од Македонија се превртел во Србија.

За сега нема информации за причината за несреќата.

Како што се дознава, крајната дестинација на патниците бил Копаоник. Според првичните информации едно лице е потешко повредено, a неколкумина поминале со полесни повреди.

Екипите на брзата помош веднаш пристигнале на местото на несреќата и во тек е распределба на повредените.

Коронавирус