сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 29
home Хроника

Џип со бугарски регистрации нелегално влегол во Македонија: Приведен е Албанецот кој управувал со возилото

Џип со бугарски регистрации нелегално влегол во Македонија: Приведен е Албанецот кој управувал со возилото

На 14.03.2019 година околу 05:20 часот, од страна на патрола од Полициската станица за Граничен премин “Стење“ кај месноста „раскрсница за с.Стење“ било забележано патничко моторно возило џип “Мицибуши“ со бугарски национални ознаки управувано од А.В.(56) во Р.Албанија.

По извршените проверки било констатирано дека тој остварил илегален влез поради што истиот бил приведен во Полициската станица за Граничен премин “Стење“ за понатамошна постапка.

Коронавирус