недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Двегодишно дете со тешки повреди заврши на Клинички откако било прегазено од комбе

Двегодишно дете со тешки повреди заврши на Клинички откако било прегазено од комбе

Во текот на вчерашниот ден околу 17:40 часот во Куманово, на улица „Средорек”, Д.С.(26) од Италија управувајќи товарно моторно возило, комби “Волсваген” удрил во две годишно дете од Куманово, информираат од МВР.

На детето му е укажана лекарска помош во болница Куманово каде му биле констатирани тешки телесни повреди по што е препратена на лекување во Комплекс клиники “Мајка Тереза” во Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот.