вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 159
home Хроника

Две жени каснати од кучиња скитници во Аеродром

Две жени каснати од кучиња скитници во Аеродром

Вчера во 11:30 часот во Полициската станица Аеродром, Х.Д.(26) од Скопје пријавила дека на 19.09.2019 во 17.40 часот на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Скопје била касната од куче скитник за левата рака.

Исто така не пладне околу 13:00 часот во Полициската станица Аеродром, М.Е.Г.(63) од Скопје пријавила дека во 10:30 часот на ул.„Тоше Проевски“ во Скопје била касната од куче скитник за десната нога.

Локални избори 2021