четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 160
home Хроника

Две возила се искршија во Прилеп- Возач со тешки повреди пренесен во болница

Две возила се искршија во Прилеп- Возач со тешки повреди пренесен во болница

Во 22 часот и 20минути во Прилеп на крстосницата од улиците „А.Македонски“, „Сотка Ѓорѓиоски“, „И.Л.Рибар“ и „Битолска“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Застава 750“ со прилепски регистарски ознаки,управувано од 60-годишниот Љ.П. од Прилеп и патничко моторно возило „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Т.

Љ.П. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Градска болница Прилеп, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус