недела, 5. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Две тепачки поради недоразбирање во сообраќајот, во Скопје и Гостивар

Две тепачки поради недоразбирање во сообраќајот, во Скопје и Гостивар

На 15.03.2020 во 01.00 часот во СВР Скопје, А.Џ.(28) од Скопје, пријавил дека во 00.20 часот на бензинска пумпа на бул.„Трета македонска бригада“, поради несогласување во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Исто така друг таков настан се случил и во Гостивар, а стои во полицискиот билтен на МВР:

На 14.03.2020 во 17:10 часот во СВР Тетово, С.Н.(34) од Гостивар пријавил дека околу 16:30 часот, на паркинг пред продажен објект на бул. „Гоце Делчев“ во Гостивар, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020