петок, 30. јули 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Две соученички имале недоразбирање, па се вмешал еден од родителите- малолетна ученичка физички нападната и повредена

Две соученички имале недоразбирање, па се вмешал еден од родителите- малолетна ученичка физички нападната и повредена

На 25.09.2019 во СВР Тетово, И.А.(42) од Тетово пријавил дека околу 13.00 часот во училишен двор во Тетово, М.С.(41) од Тетово физички ја нападнал и повредил неговата малолетна ќерка, која претходно имала недоразбирања со неговата ќерка.

М.С. бил повикан во Полициската станица Тетово и во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, потенцираат од МВР.

Коронавирус