сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 85
home Хроника

Две смачкани возила: Тешка сообраќајка во Центар

Две смачкани возила: Тешка сообраќајка во Центар

Страшна сообраќајна несреќа се случи утрово кај старата Градска болница во центарот на Скопје.

Две возила се буквално смачкани откако се судриле на раскрсницата спроти македонското Собрание.

Читател на КУРИР ја испрати оваа фотографија до нашата редакција. На неа се гледа возило Опел Корса кое е многу оштетено. Очевидецот посочува дека и другото возило е смачкано.

 

Коронавирус