сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Две штали изгореа во пожар во Виница

Две штали изгореа во пожар во Виница

Вчера во 14,05 часот во Полициска станица Виница, Р.Ѓ. од Виница, пријавил пожар на штали на место викано „Горица“ на влезот од Виница, сопственост на Г.Е.(32) од Виница.

Биле опожарени две штали во кои изгореле слама, пченка, девет грла добиток, тракторска приколица и друго.

Пожарот е изгаснат од Противпожарна екипа Виница.

Извршен е увид.

Коронавирус